Spacer w poszukiwaniu jesieni.

Spacer w poszukiwaniu jesieni.

Ostatnio grupa Biedronek udała się na spacer w poszukiwaniu jesieni. Dowiedzieliśmy się, że ta pora roku charakteryzuje się chociażby tym, że z drzew spadają różnokolorowe liście, co udało nam się zaobserwować. Ćwiczyliśmy percepcję wzrokową i słuchową, a co więcej udało nam się zrobić ładne, wspólne zdjęcia ) Fakt, że mieliśmy się chwilę nie ruszać, wymagał od nas sporo cierpliwości, gdyż otaczał nas tak piękny krajobraz i byliśmy ciekawi, co jeszcze uda nam się zobaczyć. Po spacerze poszliśmy na plac zabaw, by choć przez chwilę zorganizować sobie czas samemu. Niewątpliwie, naszym ulubionym miejscem koło przedszkola jest nasza kochana piaskownica! Babko, babko, udaj się…
Wizyta w Papugarni Rio.

Wizyta w Papugarni Rio.

Dnia 10.11.2016 r wybraliśmy się do nowo otwartej Papugarni Rio w Szczecinie. Na miejscu przywitał nas Pan Sebastian, który na samym początku opowiedział dzieciom o tym, jak należy zachowywać się w pomieszczeniu gdzie przebywają papugi. Oczywiście nie mogliśmy biegać, krzyczeć, ani ciągnąć papug za ich piórka. Opowiedział  również co jedzą papużki.Poznaliśmy różne rodzaje znajdujących się papug np. Lorysy górskie, Kakadu salomońska, Kakadu różowa, Ara. Jedne były malutkie, a drugie bardzo duże. Każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego.

Wszystkie papugi zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Ku zdziwieniu dzieci, te wyjątkowe zwierzątka wcale się ich nie bały, nie uciekały, wręcz przeciwnie siadały na głowach, na ramieniu. Dzieci mogły brać je na rączkę, karmić. Dzieci były zachwycone i szczęśliwe, że mogły odwiedzić to niecodzienne miejsce jakim jest papugarnia. Z pewnością teraz nie jeden przedszkolak pisząc list do Świętego  Mikołaja zażyczy sobie właśnie papugę 🙂 . Nasza papugowa przygoda na pewno nie skończy  się tylko na jednej wizycie w tym fantastycznym miejscu. Polecamy każdemu !

Wordpress Photo Gallery

Wizyta na poczcie.

Wizyta na poczcie.

Na poczcie w dniu 18 października obchodzony jest dzień listonosza i Poczty Polskiej. Z tej okazji nasze przedszkolaki wybrały się do pobliskiego Urzędu Pocztowego. Zaciekawione dzieci słuchały informacji o pracy urzędnika poczty. Zapoznały się z wyglądem poczty, z jej wyposażeniem i urządzeniami:

 • półki na listy i paczki
 • skrzynki pocztowe
 • wagi
 • worki na listy
 • pieczątki

Przedszkolaki miały okazję poznać różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe. Wzbogaciły swoje słownictwo o takie zwroty jak awizo, przesyłka. W tym dniu utrwaliły również adres swojego zamieszkania i dowiedziały się jak należy prawidłowo adresować list. Naczelnik opowiedział maluszkom jak ważna i trudna jest praca listonosza oraz osób pracujących na poczcie. To była bardzo udana wycieczka, która dostarczyła przedszkolakom dużo nowej wiedzy.

Wordpress Photo Gallery

Wycieczka integracyjna.

Wycieczka integracyjna.

Wycieczka integracyjna 24 września, w sobotę w ramach rozpoczęcia nowego roku przedszkolnego i integracji z rodzicami naszych dzieci z przedszkola pojechaliśmy do Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach.

Dzieci miały okazję poznać różne gatunki zwierząt :

 • kangury
 • alpaki
 • kozy
 • kucyki
 • osła
 • krowę Zebu
 • bażanty
 • kury

Po odrobinie edukacji nadszedł czas na wspólną zabawę. Bawiliśmy się na placu zabaw na którym znajdowały sie trampoliny, poduchy plażowe do skakania, huśtawki, piaskownice i  wiele innych atrakcji.

Kiedy wszyscy razem spędzaliśmy czas na placu zabaw Pan Marek w tym czasie upiekł nam przepyszne kiełbaski. Rodzice zapewnili słodki poczęstunek dla dzieci. Na koniec podzieliliśmy się na dwie drużyny i zagraliśmy mecz piłki nożnej. Wszyscy walczyli do samego końca. Oczywiście gratulujemy drużynie wygranej. To był bardzo udany dzień, dziękujemy wszystkim obecnym rodzicom za wspólną zabawę.

Wordpress Photo Gallery